4420P-T02-223 Bourns Resistor Networks & Arrays 22K 2% 20pin
Part Nnumber
4420P-T02-223
Description
Resistor Networks & Arrays 22K 2% 20pin
Producer
Bourns
Basic price
Bourns Product Category: Resistor Networks & Arrays RoHS: No Brand: Bourns Product Type: Networks Termination Style: SMD/SMT Resistor Values: 22 kOhms Tolerance: 2 % Circuit Type: Bussed Number of Resistors: 19 Number of Pins: 20 Temperature Coefficient: 100 PPM / C Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Case Height: 2.65 mm Case Length: 12.95 mm Case Width: 10.34 mm Lead Spacing: 1.27 mm Power per Element: 0.16 W Series: 4400P Factory Pack Quantity: 40
Following Parts
Random Products
(keyword 4420P-T02-223 Bourns Resistor Networks & Arrays 22K 2% 20pin)