SRP1265A-6R8M Bourns INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 20%, 11.5A
Part Nnumber
SRP1265A-6R8M
Description
INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 20%, 11.5A
Producer
Bourns
Basic price
DC Resistance Max: 0.0115ohm Inductance: 6.8µH Inductance Tolerance: ± 20% Inductor Construction: Shielded Packaging: Cut Tape Power Inductor Case: 13.5mm x 12.5mm x 6.2mm Product Range: BOURNS - SRP1265A Series RMS Current (Irms): 11.5A SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Saturation Current (Isat): 18A
Following Parts
Random Products
(keyword SRP1265A-6R8M Bourns INDUCTOR, SHIELDED, 6.8UH, 20%, 11.5A)